twitter
facebook
skype

Darbo ir gyvenimo sąlygos

Gyvenimo salygos laive:
Darbuotojų gyvenimo sąlygos priklauso nuo laivo, į kurį jie paskirti ir nuo užimamų pareigų. Dažniausiai 
specialiai jiems sukomplektuotose kajutėse gyvena po du ar keturis darbuotojus. Maitinimas nemokamas, tačiau už baro gėrimus moka pats darbuotojas.

 

Darbuotojams draudžiama lankytis kruizo keleivių restoranuose, baruose bei kitose vietose (išskyrus darbo vietoje). Laivuose yra įrengtos sporto salės, deginimosi teritorijos, valgyklos, barai ir poilsio kambariai specialiai darbuotojams.

 

Kruizinė kompanija aprūpina darbuotojus darbui reikalinga apranga – uniforma, už kurią darbuotojas dažniausiai turi sumokėti iš pirmo atlyginimo arba palikti užstatą, grąžinamą darbo sutarčiai pasibaigus. Nepaisant to, laivo darbuotojas turi teisę nemokamai naudotis skalbimo mašinomis uniformai skalbti.
 

Gyvenimo laive taisyklės
Kad darbas laive vyktų sklandžiai, laivo darbuotojai turi laikytis taisyklių, kurias nustato kiekviena kruizinė kompanija. Šias taisykles sudaro: elgesio laive taisyklės
, darbo drausmės, saugos taisyklės, etikos standartai, svetingumo standartai, gyvenimo kambariuose taisyklės, higijenos reikalavimai, uniformos bei išvaizdos reikalavimai ir kt.

 

Darbuotojas, pažeidęs šias taisykles, gauna ispėjimą žodžiu arba raštu (Warning) ir gali prarasti darbą, pasikartojus pažeidimams.

 

Darbo saugos laive reikalavimai
Kruizinų laivų darbuotojai, kaip ir visų kitų laivų įgula, privalo lankyti saugos laive pratybas ir sugebėti avarinėje situacijoje išgelbėti keleivių gyvybes.

 

Visi Imperial Majesty Cruise Lines darbuotojai, prieš išvykstant, turi lankyti įžanginį saugos kursą ir gauti Saugos laive (SOLAS) STCW-95 bei Pasiruošimo keleivių srautų valdymui (Crowd and Crisis Management) pažymėjimus. Crystal Cruises, Carnival Cruise Lines ir Royal Caribbean Cruise Lines nebereikalauja iš naujų įgulos narių gauti šiuos pažymėjimus. Kaip ir kur gauti šiuos pažymėjimus jums paaiškins agentūros darbuotojai po sėkmingo įsidarbinimo.
 

Lygių teisių nuostatas
Kruizinio laivo darbuotojai yra skirtingų tikėjimų, tautybių bei rasių. Skirtingos lyties bei tautybės atstovai dirba lygiomis sąlygomis. Bet kokia diskriminacija, prikabiavimai ar persekiojimai yra griežtai draudžiami.

 

Susidūrus su tokiu atveju ar tapus jo auka, kiekvienas darbuotojas privalo pranešti viršininkui arba specialiam laivo darbuotojui, atsakingam už tokių atvejų tyrimą.